Prawidłowo wykonane paznokcie żelowe nie różnią się niczym od paznokci naturalnych. Są bardzo wygodne w noszeniu i mają delikatny i elegancki wygląd. Cienka i elastyczna masa żelowa jest jednak bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne niż masa akrylowa i z tego względu paznokcie te polecane są przede wszystkim paniom prowadzącym spokojniejszy tryb życia.
Tipsy żelowe. Fot. www.tipsy-zelowe-madziaraa.blog.onet.pl |
Metoda żelowa może być zastosowana:
- na naturalnej płytce paznokcia - dzięki temu paznokcie staną się mocniejsze, doskonale nadaje się dla osób, które mają łamliwą lub rozdwajającą się płytkę,
- na tipsie - do naturalnego paznokcia przykleja się tipsa, przycina się go przy pomocy gilotyny do odpowiedniej długości, pilnikiem nadaje odpowiedni kształt i na tak przygotowaną powierzchnię nakłada się warstwę żelu. Najlepiej stosować tu żele 1-fazowe. Przedłużenie nie powinno przekraczać 2/3 naturalnej długości plytki.
- na szablonie - kolejne warstwy żelu nakłada się na specjalny szablon i na nim formuje się paznokieć. Stosuje się tu żele o gęstej konsystencji. Sposób ten polecany jest przede wszystkim osobom o niestandardowych wymiarach płytki, dla których nie można dobrać odpowiedniego tipsa oraz paniom, które marzą o wyjątkowym kształcie paznokci.
Przy wykonywaniu paznokci żelowych wykorzystuje się dwa rodzaje żeli:
- żele 1-fazowe - wszystkie warstwy paznokcia utworzone są z tego samego żelu,
- żele 3-fazowe, a dokładniej zestaw trzech żeli o różnej gęstości - każda warstwa przedłużenia tworzona jest z innego żelu, należy je nakładać w odpowiedniej kolejności.
Wykonanie tipsów żelowych
Wykonanie przedłużenia metodą żelową jest dosyć proste i wykonuje się je zasadniczo tak samo, bez względu na to czy stosujemy je na naturalnej płytce, tipsie czy szablonie.
Na odtłuszczone i zdezynfekowane paznokcie, przy pomocy pędzelka nakładamy kolejne warstwy żelu. Każdą z warstw utwardzamy przy pomocy lampy UV. Na koniec przemywamy płynem uniwersalnym. Teraz pozostaje już tylko paznokcie pomalować i ozdobić.
Uzupełnianie tipsów żelowych
Tipsy żelowe należy uzupełniać co 3-5 tygodni - okres ten uzależniony jest od prędkości wzrostu naszej naturalnej płytki.
Zdejmowanie tipsów żelowych
Tipsy żelowe nie rozpuszczają się w acetonie, jedyną więc metodą ich usunięcia jest spiłowanie ich pilnikiem. Najlepiej jednak udać się na taki zabieg do profesjonalnej kosmetyczki. Nigdy natomiast nie usiłujmy ich zrywać - można w ten sposób poważnie uszkodzić płytkę naturalnego paznokcia.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz